معرفی دیوار پیش ساخته فوق سبک و عایق والکریت WALLCRETE

پانل­های دیوار سبک و دیوار پیش ساخته بتنی سبک  والکریت WALLCRETE با ساختار کامپوزیت و مسلح با الیاف پلیمری و مینرال با استفاده از فیلرهای نانو بوده که با بهره ­گیری از دانش روز دنیا بدون نیاز به مش فولادی، مقاومت فشاری و خمشی بالایی را دارا هستند. پانل های والکریت با ابعاد  ۵۷×۱۲۰ سانتی­متر دارای تاییدیه های معتبر از دانشگاه امیرکبیر و مرکز تحقیقات ساختمان بوده و جهت استفاده در دیوارهای خارجی و داخلی انواع ساختمان­ها بسیار مناسب می­ باشند.

مزایای دیوار پیش ساخته بتنی سبک والکریت WALLCRETE

دیوار پیش ساخته فوق سبک بتنی والکریت WALLCRETE عایق بسیار خوب حرارتی و صوتی می باشد و بواسطه وزن بسیار پایین آن موجب کاهش وزن اسکلت سازه و نتیجتا باعث صرفه جویی در هزینه ها می گردد. همچنین سرعت اجرای بالا و کاهش خواب سرمایه در اثر دارا بودن ابعاد بزرگ،  قابلیت سوراخ کاری و شیارزنی، حذف نعل درگاه و وال پست، حذف گچ و خاک، مسلح به الیاف پلیمری و مقاومت در برابر زلزله بدون نیاز به مش فولادی ، کاهش شدید پرت محصول و نهایتاً کاهش مصرف آب را از دیگر ویژگی های این محصول ی توان برشمرد.

وزن مخصوص پایین

وزن بسیار پایین دیوار پیش ساخته والکریت WALLCRETE (با وزن مخصوص حدود ۶۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب) باعث سهولت در جابه جایی و اجرای دیوار و بهینه شدن عملکرد سازه خواهد شد.

دیوار پیش ساخته والکریت Wallcrete - وزن مخصوص پایین

سرعت اجرای بالا

به دلیل دارا بودن ابعاد مناسب و وزن پایین این پانل سبک بتنی، سرعت اجرا به طور میانگین برای یک اکیپ ۳ نفره ۴۵ تا ۶۰ مترمربع در روز می باشد.

عایق مطلوب صوت

دیوار والکریت عایق خوبی در برابر عبور صدا می باشد که در دیوارهای خارجی ساختمان و همین طور در دیوارهای بین دو واحد کاربرد دارد.

افزایش فضای مفید داخلی

پانل سبک والکریت Wallcrete  به دلیل ضخامت کم در عین استحکام بالا، منجر به افزایش تقریبی ۵% مساحت کل ساختمان می شود که استفاده ی بهینه از فضاهای داخلی را بهمراه خواهد داشت.

افزایش فضای مفید داخلی در استفاده از Wallcrete

کارپذیری آسان

پانل سبک بتنی والکریت Wallcrete به سبب توپر بودن و نیز مواد به کار رفته در آن، دارای قابلیت های شیارزنی و برش پذیری است و به راحتی می توان محل عبور تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را در آن تعبیه نمود.

کارپذیری آسان دیوار پیش ساخته wallcrete

میخ پذیری بسیار بالا

دیوار عایق والکریت WALLCRETE دارای قابلیت بسیار بالایی جهت سوراخ کاری و میخ کوبی بمنظور نصب وسایل سنگین مانند کابینت و اسپیلت می باشد

مقاوم در برابر زلزله

دارا بودن الیاف در بافت دیوار، امکان ترک خوردگی و ریزش را در اثر ضربه و زلزله و تغییرات دمایی برای دیوار پیش ساخته بتنی سبک والکریت WALLCRETE بسیار کاهش می دهد.

کاهش پرت محصول و حذف هزینه جابجایی نخاله

به علت توپر بودن دیوار پیش ساخته بتنی سبک والکریت WALLCRETE و مسلح بودن آن به الیاف پلیمری، خاصیت انعطاف پذیری و کارپذیری آن بالا رفته و برخلاف سایر پانلهای دیواری ترد و شکننده نمی­باشد. این امرباعث کاهش شدید هدر رفت مصالح در حین جابه­جایی و اجرا می گردد و پرت کلی محصول را به کمتر از ۲ درصد کاهش می­دهد همچنین به علت کاهش چشمگیر پرت محصول، نخاله زیادی تولید نمی­شود و هزینه جمع­آوری و حمل نخاله به بیرون از کارگاه بسیار کاهش خواهد یافت.

کاهش چشمگیر وزن وال پست ها

به علت سبکی دیوار پیش ساخته والکریت WALLCRETE و وجود اتصالات خاص، به وال­پست­های سبک­تر و کمتری احتیاج می­باشد.همچنین با استفاده از این دیوار ها وال­پست­های کنار درب و پنجره­ها و محل تلاقی دیوارها حذف خواهند شد.

کاهش وزن اسکلت

سبکی دیوارعایق والکریت( Wallcrete) نسبت به دیوارهای رایج باعث کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه پایین آمدن وزن اسکلت به میزان ۵ تا ۷ درصد میگردد.

حذف گچ و خاک

به علت سطح صاف و یکنواخت دیوار و عدم وجود بندهای زیاد بین پانل­ها در واحد سطح، شاقولی دقیق دیوار پیش ساخته والکریت WALLCRETE در حین اجرا امکان پذیر بوده و نیاز به اجرای گچ و خاک جهت رفع ناشاقولی نمی­باشد.

اجرای خشک و تمیز دیوار

اتصال پانلها به یکدیگر با چسب مخصوص بوده و هیچگونه نیازی به آب نمی باشد. این امر علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ساخت ملات، محیط کاری تمیزتری را نیز منجر می شود.

عایق عالی حرارت

پانلهای بتنی والکریت به سبب داشتن مواد عایق حرارت در داخل خود نسبت به عبور گرما و سرما مقاومت عالی از خود نشان می دهند.(ضریب گذردهی حرارتی ۰٫۱۵ w/m.k).

این دیوار منطبق با مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان بوده و سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.