مارس 07 2015 0دیدگاه

دیوار سبک والکریت WALLCRETE؛ ایده تا اجرا

ایران کشوری لرزه خیز است که بر روی خطرناک ترین گسل های دنیا قرار گرفته است. زلزله های ویرانگر در سالیان گذشته ده ها هزار کشته و میلیاردها دلار خسارت بر جای گذاشته است. از طرفی امروزه، توجه خاص به سازه و اسکلت ساختمان ها باعث شده­است تا از تخریب و واژگونی کلی سازه ها جلوگیری شود،  اما خسارت­های  ناشی از زلزله به دلیل تخریب و ریزش اجزای غیر سازه­ای کماکان ادامه دارد. عمده تخریب اجزای غیر سازه­ای ساختمان­ از  ناحیه دیوارهای پیرامونی و داخلی می باشد که در دیوارهای موجود به دلیل وزن بالا و رفتار ترد و شکننده به راحتی گسیخته شده و با وزن بالای خود بر روی ساکنان و دارایی ها آوار می شوند.

در همین راستا “شرکت پدیده صنعت ساختمان” با مشارکت گروه مهندسی باستان پل با توکل به پروردگار متعال و با تلاش متخصصین جوان و خلاق این مجموعه، با تولید پانل­های دیواری سبک و شکل­پذیر والکریت (WALLCRETE) در جهت بهبود یکی از نیازهای صنعت ساختمان گام برداشته است.

ماموریت گروه در این بخش  تولید دیوارهای سبک و در عین حال شکل پذیر می باشد که در مواقع خطر بتواند با تغییر شکل کافی تنش ها را به خود جذب کرده و به جای آوار شدن بر روی افراد به همراه سازه ساختمان ها تغییر شکل یافته و به جای ریزش و آوار شدن،  پایدار بماند. از این رو تولید دیوار سبک با خاصیت شکل پذیری از سال ۱۳۹۱ در دستور کار قرار گرفت که پس از آزمایش های فراوان و به کارگیری فیلرهای نانومقیاس و افزودنی­های پلیمری دیوارهای سبک و شکل پذیر والکریت تولید گردید.

   کلیه مراحل ایده پردازی، طراحی، ساخت، راه اندازی و تجاری سازی دیوارهای سبک والکریت توسط طراحان و متخصصین شرکت برای اولین بار در ایران و در مرکز رشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر  تحت نظر اساتید و دانشجویان صورت پذیرفته است و خط تولید، محصول تولیدی و فرآیند ساخت در اداره ثبت مالکیت های فکری به ثبت انحصاری رسیده است.

از دیگر مزایای دیوارهای پیش ساخته فوق سبک بتنی والکریت میتوان عایق صوتی و حرارتی، کاهش وزن اسکلت سازه، پرت بسیار ناچیز، حذف گچ و خاک، حذف نعل درگاه و کاهش وال پست های را نام برد. مرجع اصلی تایید ادعاهای مطرح شده در صنعت ساختمان، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می باشد که دیوارهای والکریت WALLCRETE با گذراندن کلیه آزمایش های مربوطه شامل کنترل وزن مخصوص خشک، کنترل جمع شدگی ناشی از خشک شدن، گذردهی صوتی، گذردهی حرارتی، مقاومت در برابر ضربه جسم سخت، مقاومت در برابر ضربه جسم نرم و مقاومت خمشی در برابر فشار باد حائز شرایط مرکز تحقیقات می باشد.

administrator

یک پاسخ یا نظر بنویسید